ANASAYFA | HABER ARŞİVİ | VİDEO HABERLER | GÜNCEL | YEREL YÖNETİMLER | ULUSAL | SİYASET | KÜLTÜR SANAT | SPOR  

HABERLER | FACEBOOK : KANAL33 - INSTAGRAM : KANAL33 - TWITTER : MERSİNKANAL33 - WHATSAPP İHBAR HATTI : 0538 967 18 17    

SON DAKİKA |

Kursiyerler Sertifikalarını Hanımefendi Kevser Çakacak’ın Elinden Aldı | KANAL 33 TELEVİZYONU
Kursiyerler Sertifikalarını Hanımefendi Kevser Çakacak’ın Elinden Aldı...

Vali Özdemir Çakacak’ın Eşi Hanımefendi Kevser Çakacak, İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından, ‘Mersin Valiliği Sosyal Destek Programları (SODES)’ kapsamında hayata geçirilen ‘Kadın Gençlik ve Çocuk Eğitim Merkezi’nde düzenlenen sertifika törenine katıldı.

Sertifika Töreni’nde kursiyerlerin sertifika heyecanına ortak olan Hanımefendi Çakacak, yaptığı konuşmada “Sizlerin kendinizi geliştirmek ve yetiştirmek için çaba göstermenizden ve ortaya çıkardığınız bu başarılı çalışmalara tanık olmaktan gurur duyuyorum. Hiç durmayın ve başarılarınıza yenilerini katmaya devam edin” şeklinde konuşarak kursiyerlere bazı tavsiyelerde bulundu.
 
Konuşmasının devamında kadının toplumumuzdaki büyük önemine de değinen Hanımefendi Kevser Çakacak, kendisini geliştirerek aile ekonomisine katkı sunmaya başlayan ailenin direği olarak nitelendirebileceğimiz kadınlarımızın, dolaylı olarak ilimizin ve ülkemizin ekonomik gelişiminde de büyük rol aldığını ifade etti. Hanımefendi Çakacak, “ Geçmişimize dönüp baktığımızda Türk Kadını’nın tarihin her döneminde sıkıntı ve zorlukların atlatılmasında önemli bir yerinin olduğunu görüyoruz. Çünkü bizler için hayatta en önemli şey ailemiz ve çocuklarımızdır. Biz onlar için her fedakarlığı yapar, her sıkıntıya göğüs gereriz.” diye konuştuktan sonra konuşmasını Mersin’de bulunduğu süre içerisinde de Mersinli kadınların kendilerini yetiştirme ve geliştirme konusunda ne kadar hevesli ve azimli olduklarına, bu kurslarda öğrendiklerini aile ekonomisine katkıda bulunmak için hayata geçirdiklerine yakından şahit olduğunu belirterek sürdürdü.
 
Hanımefendi Kevser Çakacak konuşmasının sonunda projelerin ve projelerden faydalanan kadın sayısının her geçen gün artacağına yürekten inandığını vurgulayarak “Yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımızın yetişmesinde, toplumumuzun gelişmesinde ve ülkemizin kalkınmasında biz kadınların çok büyük payı bulunmaktadır. Sizler de hem kendinizi geliştirmek ve yeni bir şeyler öğrenmek hem de aile ekonomisine katkıda bulunmak için katıldığınız bu kurslarda ortaya çıkardığınız el emeği göz nuru çalışmalarınızı övünerek sergiliyorsunuz. Sizlerin bu sevincini ve mutluluğunu görmekten gurur duyuyor, başarılarınızın devamını diliyorum” şeklinde konuşarak sözlerini tamamladı.
 
Konuşma sonrasında, hayata geçirilen ve son derece verimli sonuçlar alınan SODES projeleri ile Pastacılık, Giyim, Mefruşat, İğne Oyası, Makine Nakışı ve El Nakışı branşlarında düzenlenen kursları başarıyla bitiren kursiyerler sertifikalarını Hanımefendi Kevser Çakacak’ın elinden aldı.
 
Sertifika töreninin ardından kadınların kurs süresince binbir emekle ürettikleri eserlerden oluşan sergiyi de beğeniyle gezen Hanımefendi, el emeği göz nuru ürünleri büyük dikkatle inceledi.
 
On bir başarılı kursiyere Dikiş Makinesi ve Overlok makinesinin hediye edildiği sertifika töreninde kursiyerlerle yakından ilgilenerek bol bol sohbet eden Hanımefendi Çakacak, onların talep ve sorunlarını da ayrıca dinledi.

KANAL 33 MOBİL
YAZARLAR

Dr. Nedim İNCE

YENİ YILDA İYİMSER OLMAK
HAVA DURUMU

MERSIN

GEREKLİ LİNKLER
 

 

 

 

 

 

ANKET

  Kanal33'ü hangi saatler içinde daha sık izlemektesiniz..?


     AKŞAM

     GECE

     SABAH

     ÖĞLEN
  
  


ANASAYFA          |          İLETİŞİM           |           KÜNYE           |           GİRİŞ SAYFAM YAP           |           SIK KULLANILANLARA EKLE          |          GİZLİLİK İLKELERİ

Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz..!
kanal33.com.tr © Copyright 2010 - 2017 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz..!

URA MEDYA